Loading Events
Find Events

Event Category

Events for October 2017

Calendar Month Navigation

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
26

Cricket Under 13 v Weirs (Home) League

Cricket Under 18 v Greenock/Helensburgh (Away) League

Academy U16 Training

27

Cricket 2nds v St Ninians (Home) Western Cup

28
29

Cricket Under 11 Practice Night

Cricket 1st v Semi Finals (Rowan Cup)

Cricket Senior- Adult Practice Night

Cricket Under 13-18 Practice Night

30

Cricket Under 11 v Clydesdale (away) League

Calderglen Harriers Trail Races 2017

Academy U16 Training

1

WDCU Premier Division – Ashas East Kilbride v PSL Team Sports Clydesdale (Home)

WDCU First Reserve Division – Torrance House (2nd X1) v Anniesland (Away)

2

EK Sunday League X1 v Hillhead X1 (Home)

3

Cricket Under 18 v Glasgow Accies (Home) League

Academy U16 Training

4

Cricket 2nds v Ferguslie (Away) Evening League

5
6

Cricket Under 11 Practice Night

Cricket Senior- Adult Practice Night

Cricket Under 13-18 Practice Night

7

Cricket Under 11 v Prestwick (Home) League

Academy U16 Training

8

WDCU Premier Division – Ashas East Kilbride v Greenock (Away)

WDCU First Reserve Division – Torrance House (2nd X1) v Kingholm (Home)

9
10

Cricket Under 13 v Irvine/Kilmarnock (Away) League

Cricket Under 18 v Drumpellier/Victoria (Home) League

Academy U16 Training

11

Cricket 2nds v Vale of Leven (Home) Evening League

Cricket 2nds Semi Final (Western Cup)

12
13

Cricket Under 11 Practice Night

Cricket 1st v Finals (Rowan Cup)

Cricket Senior- Adult Practice Night

Cricket Under 13-18 Practice Night

14

Cricket Under 11 v East Renfrewshire (Home) League

Academy U16 Training

15

WDCU Premier Division – Ashas East Kilbride v Cochran Dickie Kelburne (Home)

WDCU First Reserve Division – Torrance House (2nd X1) v The Tryst (Away)

16
17

Cricket Under 13 v Ayr (Home) League

Cricket Under 18 v Ferguslie/Hillhead (Away) League

Academy U16 Training

18

Cricket 2nds v Weirs (Home) Evening League

19
20

Cricket Under 11 Practice Night

Cricket Senior- Adult Practice Night

Cricket Under 13-18 Practice Night

21

Cricket Under 11 v Kilmarnock (Away) League

Academy U16 Training

22

WDCU Premier Division – Ashas East Kilbride v Dumfries (Away)

WDCU First Reserve Division – Torrance House (2nd X1) v Deanpark (Home)

23

EK Sunday League X1 v Glasgow Accies Development X1 (Away)

24

Cricket Under 13 v Weirs (Away) League

Cricket Under 18 v Greenock/Helensburgh (Away) League

Academy U16 Training

25
26
27

Cricket Under 11 Practice Night

Cricket Senior- Adult Practice Night

Cricket Under 13-18 Practice Night

28

Cricket Under 11 v Weirs (Home) League

Academy U16 Training

29

WDCU Premier Division – Ashas East Kilbride v Ferguslie (Home)

WDCU First Reserve Division – Torrance House (2nd X1) v Williamfield (Away)

30
31

Cricket Under 13 v Irvine/Kilmarnock (Home) League

Cricket Under 18 v Drumpellier/Victoria (Away) League

Academy U16 Training

1

Cricket 2nds Final (Western Cup)

2

Cricket 2nds v Clydesdale (Away) Evening League

3

Cricket Under 11 Practice Night

Cricket Senior- Adult Practice Night

Cricket Under 13-18 Practice Night

4

Cricket Under 11 v Ayr (Away) League

Academy U16 Training

5

WDCU Premier Division – Ashas East Kilbride v Tunnocks Uddingston (Away)

WDCU First Reserve Division – Torrance House (2nd X1) v Albert Park (Home)

6

EK Sunday League X1 v Stenhousemuir X1 (Home)

+ Export Events